Adres e-mail:
radek-mitura@wp.pl

Więcej informacji możecie Państwo uzyskać pod numerami telefonu:
Sekretariat Szkoły: 531 122 278
Dyrektor: 661 127 071

Adres do korespondencji:
Szkoła Muzyczna I stopnia w Garwolinie
ul. Janusza Korczaka 10
08-400 GARWOLIN

Chór
Chór Szkoły Muzycznej w Garwolinie powstał w 2007 roku. Od początku istnienia zespołu, jego dyrygentem jest Marta Zdrajkowska, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Skład liczebny chóru ukształtował się niespełna dwa lata temu i liczy on teraz, 25 młodych chórzystów. Zespół wykonuje muzykę a cappella, a także z towarzyszeniem fortepianu, organów oraz zespołu smyczkowego. Chór występował wielokrotnie w Garwolinie podczas uroczystości szkolnych oraz na Charytatywnym Koncercie Towarzystwa Pomocy Dzieciom, III Dniach Muzyki Chóralnej, Koncercie Chopinowskim, koncertach kolędowych w kościołach parafii Przemienienia Pańskiego oraz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej.

Zespół koncertował także w Warszawie, m.in.: w Akademickim Kościele św. Anny oraz brał udział w Festiwalu "SLOWIANSKI KOROWOD" organizowanym na Bialorusi w Gorkach.

Najważniejsze osiągnięcia:
  • II miejsce na I Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych Regionu Mazowieckiego, w kategorii szkół niepublicznych. Czerwiec 2010 roku.
  • Srebrny Dyplom na Ogólnopolskim Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych "Warszawska Wiosna Chóralna". Kwiecień 2011 roku.
  • II miejsce na Festiwalu Twórczości Dzieciecej i Młodziezowej "Słowianski Korowód 2011". Gorki (Białoruś) Czerwiec 2011 roku.
  • GRAND PRIX na Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych I i II Stopnia Regionu Mazowieckiego. Kwiecień 2012 roku.Zdjęcia z warsztatów z prof. Elżbietą Wtorkowską. Październik 2010, Warszawa. Warsztaty były nagrodą na I Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych Regionu Mazowieckiego (Czerwiec 2010). Nasz chór zdobył tam II miejsce w kategorii szkół niepublicznych.

Dyplomy:
Konkurs w Warszawie, Czerwiec 2010 r. Konkurs w Warszawie, Kwiecień 2011 r.

Copyright by muzyczna.garwolin.pl
Autor: Mucha Kamil
E-mail: kamiloo.m@gmail.com